Právě si prohlížíte Informace o batohu v Jižní Koreji

Informace o batohu v Jižní Koreji

– Populace: 48,2 milionů (OSN, 2005)

– Hlavní město: Soul

– Rozloha: 99 313 km čtverečních (38 345 mil čtverečních)

– Hlavní jazyk: korejština

– Hlavní náboženství: buddhismus, křesťanství

– Předpokládaná délka života: 73 let (muži), 80 let (ženy) (OSN)

– Peněžní jednotka: vyhrál

Tato jižní polovina Korejského poloostrova je světovým oknem do Koreje, protože udržuje přátelské diplomatické vztahy se 170 zeměmi světa. Jižní Korea si buduje turistický profil, který si postupně, ale mimořádně získává mezinárodní věhlas se sloganem „Sparkling Korea“. Skutečně oslnivá kultura, nová „korejská vlna“, která zaplavila Asii, se nyní otevírá širšímu mezinárodnímu publiku a sdílí se světem své trendy a elegantní popové filmové a hudební kultury a špičkové technologie. Díky high-tech industrializované ekonomice je Jižní Korea domovem špičkových elektronických a automobilových značek, jako jsou Samsung, LG, Hyundai a Kia, a získává své místo jako 12. největší ekonomika na světě.

ZEMĚPIS

Jižní Korea leží na 37 00 127 30 E s celkovou rozlohou 100 032,00 km2 (38 622,57 mi2). Větší část topografie Jižní Koreje je hornatá, s ekologicky nezávadnými 65 % rozlohy země díky jejím programům zalesňování stále tvoří lesy a lesy. Pouhých 30 % tvoří orné nížiny. Nejvyšším bodem regionu je Halla-san, vyhaslá sopka v Jeju, ve výšce 1 950 metrů (6 398 stop), zatímco Japonské moře je nejnižší bod v nadmořské výšce 0 metrů. Soul je nechvalně známé hlavní město Jižní Koreje. Region v současné době řeší ekologické problémy zahrnující kvalitu ovzduší a kyselé deště, stejně jako odlesňování způsobené nekontrolovatelnou industrializací.

KLIMA

Klima v Jižní Koreji lze popsat buď jako vlhké kontinentální klima nebo vlhké subtropické klima. Stejně jako Severní Korea, i Jižní Korea zažívá krutě chladné zimy a horká a vlhká léta. Léta jsou šíleně mokrá s celoroční koncentrací srážek v měsících červen až září. Průměrná teplota v Soulu v lednu je -2,5 °C a v srpnu dosahuje až 29,5 °C.

LIDÉ

K 19. březnu 2010 odhaduje Mezinárodní databáze (IDB) amerického sčítání lidu v Jižní Koreji 48 636 000 obyvatel. Jižní Korea je také považována za etnicky homogenní populaci, kde 99,9 % tvoří Korejci a zbytek tvoří malá čínská menšina.

KULTURA

Severní a Jižní Korea jsou založeny na stejných tradičních kulturách s výraznými čínskými a japonskými vlivy. Rozdíly vyvstaly z toho, jak se jednotlivě vyvíjely odděleně po rozdělení v roce 1945. Kulturní snahy Jižní Koreje spočívají v uznání a přijetí mezinárodních vlivů jako součásti jejich moderní identity, zatímco Severní Korea na druhé straně usiluje o jejich odstranění.

JAZYK

KOREJŠINA (Han-guk) je také úředním jazykem regionu, podobně jako korejština, kterou se mluví na severu, s dialektovými variacemi tak jemnými, že je jazyk vzájemně srozumitelný. Jižní Korea je také jednou z jazykově nejhomogennějších zemí na světě s více než 48 miliony mluvčích. Míchání kódů nebo cizí termíny vložené do korejských vět jsou široce rozšířené a použití znaků Hanja nebo čínského psaní je příležitostné. Systém písma Jižní Koreje je také podobný systému Severní Koreje a nazývá se Hangul. V regionu je také hojně používána JAPONSKA.

ANGLIČTINA je navrhovaným druhým jazykem vyučovaným od předškolního po univerzitní vzdělávání, ale Jižní Korea stále cítí potřebu posílit znalosti angličtiny prostřednictvím vzdělávání a dalších anglických programů, aby se zlepšila národní konkurenceschopnost.

NÁBOŽENSTVÍ

Jižní Korea praktikuje multireligiozitu, ale 50 % populace není nábožensky definováno, což z ní dělá ateistický stát jako Severní. Křesťanství je nejdominantnějším náboženstvím s 49 % z výše uvedené poloviny, kteří jej vyznávají, zatímco buddhismus je na ne tak vzdáleném druhém místě se 47 %. Dalšími menšími náboženstvími jsou šamanismus, konfucianismus a tradiční chondogyo (nebeská cesta).

ATRAKCE

Odvětví cestovního ruchu v Jižní Koreji se může pochlubit 8 památkami kulturního dědictví UNESCO, 20 národními parky, ekoparky, jako je Bosong Tea Field a Suncheon Bay Eco Park v South Jeolla, četnými městy jedinečného zájmu a funkcí, jako je rušný Busan nebo starověký Gyeongju a přírodní zázraky a poklady, kterých je nespočet. Seznam světového dědictví UNESCO jako:

V roce 1995

1. Jeskyně Seokguram

2. Chrám Bulguksa

3. Haeinsa Janggyeong Panjeon4. Svatyně Jongmyo

V roce 1997

5. Palácový komplex Changdeokgung

6. Pevnost Suwon Hwaseong

V roce 2000

7. Historické oblasti Gyeongju

8. Lokality Gochang, Hwasun a Ganghwa Dolmen

Uprostřed toho všeho má Jižní Korea určitě lahůdku pro batůžkáře se svou fascinující krajinou na méně frekventovaných cestách, která je více než jistá plachost před davy turistů. Pokud existuje nějaký mocný návrh, buďte první, kdo prozkoumá, co ještě nebylo, protože rozhodně je co odhalovat. Projekt Ecorium od Národního ekologického institutu samozřejmě není žádným tajemstvím, ale je třeba si na něj dávat pozor…

JÍDLO

Plného potěšení z typického jihokorejského jídla nebo pekpanu lze dosáhnout s rýží (základní), polévkou, masem, zeleninou a různými přílohami, od kterých byste jistě očekávali kimchi. Přílohy ke každému jídlu jsou vysvětleny jednoduchým principem „harmonie a rovnováhy“, jedení a koření, jak je osobně vyžadováno k dosažení celkové spokojenosti. Oblast Cholla-do je známá množstvím jídel, zatímco oblíbeným davem zůstává BULGOGI.

Další cenné cestovní informace o cestování s batohem na zádech a různých destinacích po celém světě naleznete na http://www.backpackingaddictz.com

Source by Josh Boorman

Napsat komentář